واکس داشبورد
داشبورد خودرو ونقش واکس داشبورد در محافظت از آن
می 25, 2021
دستگاه قطعه شویی
دستگاه قطعه شویی چیست؟ و نحوه استفاده از پودر قطعه شویی در آن
می 29, 2021
Show all

درباره سیلیکون امولشن (قسمت 1)+لینک خرید

سیلیکون امولشن

سیلیکون امولشن ها روغن های سیلیکونی هستند که در سیستم آبی پراکنده می شوند. سیلیکون امولشن ها راحتی در استفاده و تهیه برای عملیات سطحی ایده آل هستند.

برای خرید سیلیکون امولشن اینجا کلیک کنید.

ساختار سیلیکون امولشن ها

با امولسیون کردن یک روغن سیلیکون در آب می توان ویسکوزیته آن را کاهش داد. در واقع سیلیکون امولشن ها دارای ویسکوزیته کمتری نسبت به خود رو غن سیلیکون هستند. هدف از فرمولاسیون سیلیکون امولشن ها بهبود و تسهیل ارائه ، پردازش و کارایی محصول است.

اجزای مختلف موجود در سیلیکون امولشن ها (حامل ، نوعاً آب ، سیلیکون و امولسیون کننده های آن) نه با یکدیگر واکنش نشان می دهند و نه با سطوحی که روی آن اعمال می شود واکنشی نشان می دهند. بنابراین امولشن ها برای کاربردهای عملیات سطحی ایده آل هستند زیرا از ویسکوزیته و چربی کمتری نسبت به خود روغن سیلیکون  برخوردار هستند.

مزیت دیگر سیلیکون امولشن ها آماده سازی آن ها است زیرا به راحتی با آب ترکیب می شوند و می توان آن ها را به غلظت مد نظر رساند.

خواص سیلیکون امولشن

سیلیکون امولشن ها در واقع روغن های سیلیکون نامحلول در آب هستند به کمک یک یا چند سورفکتانت محلول در آب شده اند. بسته به نوع سیستم امولسیون کننده مورد استفاده ، می توان آنها را به سه گروه تقسیم کرد: آنیونی،کاتیونی و غیر یونی. اکثر سیلیکون امولشن ها غیر یونی هستند ، و آنها را با هر  سیستم دیگر سازگار می کند ، اما بسته به کاربرد ،ممکن است از امولشن های کاتیونی یا آنیونی استفاده شود.

غلظت این امولسیون ها را می توان با استفاده از پلیمرهای مختلف تغییر داد تا در صورت لزوم ویسکوزیته آنها را اصلاح کند. به منظور کاهش حمل و نقل معمولا این محصول را با غلظت بالا تهیه می کنند تا مصرف کننده نهایی آن را با آب رقیق گرده و سپس استفاده کند.

استفاده از سیلیکون امولشن ها بسیار راحت است. این محصول نسبت به نمونه های مشابه که مبتنی بر حلال هستند سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند و خطرات بهداشتی در محیط کار ایجاد نمی کنند. به طور مثال در حال تولید کنندگان کاغذ های مخصوص پخت در صنایع غذایی از سیلیکون امولشن ها به جای پوشش جدا کننده استفاده می کنند در حالی که قبلا از پوشش ها مبتنی بر حلال استفاده می کردند که خطرات بهداشتی داشت.

خرید سیلیکون امولشن

جهت خرید سیلیکون امولشن 60 درصد با کیفیت بالا و تضمین کالا می توانید با کارشناسان هگزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *