واکس داشبورد
واکس داشبورد خودرو چیست؟ 2022
دسامبر 11, 2019
غلظت شامپو کارواش خوب
انتخاب یک شامپو کارواش خوب
دسامبر 17, 2019
Show all

شامپو کارواش چیست؟ 2022

شامپو کارواش

شامپو کارواش

شامپو کارواش هگزا شیمی اگر بخواهیم یک تعریف ساده از شامپو کارواش داشته باشیم، می توانیم اینگونه آن را بیان کنیم که شامپو کارواش یک مایع شوینده غلیظ، نسبتا غلیظ و یا رقیق می باشد که با نسبتی مشخص با آب مخلوط شده و عموما به منظور شستشوی خودرو و هر وسیله نقلیه دیگر مانند موتور، دوچرخه، قطار و یا حتی هواپیما و… استفاده می شود.

شامپو کارواش را شاید بتوان ساده ترین و ابتدایی ترین ماده شوینده برای شستشوی بهتر خودرو دانست که دارای قیمتی ارزان است و دسترسی به آن آسان است. استفاده ازآن نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و حتی اگر شما تجهیزات ساده یک کارواش معمولی را هم نداشته باشید در هر مکان و زمانی تنها با استفاده از یک سطل ساده و یک دستمال می توانید خودور خود را به راحتی تمیز کنید.

شامپو کارواش در کارواش ها

شامپو کارواش بیشتر در کارواش ها به منظور شستشوی خودرو به کار می روند،
اما در نمایشگاه های اتومبیل، تعمیرگاه ها، تعویض روغنی ها و هر مکان دیگری که قرار است یک وسیله نقلیه مورد شستشو قرار گیرد استفاده می شود. خوشبختانه در حال حاضر شامپو کارواش در بسته بندی های کوچک هم عرضه می شود و تک تک افراد جامعه می توانند آن را از اکثر فروشگاه ها تهیه کنند.

مواد تشکیل دهنده شامپو

شامپو  کارواش هم مانند دیگر شوینده ها مانند مایع ظرفشویی عموما از یک عامل کف کننده، سورفکتانت ، غلظت دهنده و یک نگهدارنده تشکیل می شود. سورفکتانت ها همگی دارای یک سر آب دوست و یک سر آب گریز هستند که سر آب گریز به لکه چربی و چرک چسبیده و سر آب دوست به مولکول آب چسبیده و در نتیجه چربی یا چرک در آب حل می­شود. در واقع سورفکتانت در شامپو کارواش نقش پاک کنندگی دارد. انواع مختلفی از سورفکتانت ها وجود دارد که دارای خواص و ویژگی های متفاوتی هستند و شاید بتوان گفت قدرت پاک کنندگی شامپو کارواش تماما به نوع سورفکتانت و میزان آن در فرمولاسیون شامپو کارواش بستگی دارد.

هگزا شیمی - عامل کف کننده

عامل کف کننده

وظیفه عامل کف کننده در شامپو کارواش ایجاد یک محیط مناسب برای تماس سورفکتانت و لکه چربی می باشد تا سورفکتانت فرصت مناسب برای حل کردن چربی داشته باشد. در واقع کف ایجاد شده باعث می شود تا سورفکتانت بر روی لکه چربی چسبیده و عمل حل شدن چربی در آب سرعت بگیرد. جالب است بدانید شامپو کارواش دارای کف زیاد لزوما شامپو کارواش خوب نیستند بلکه پاک کنندگی بالا ویژگی مهم یک شامپو کارواش است که آن را از شامپو کارواش های دیگر متمایز می­ کند. کف ایجاد شده همچنین با کاهش اصطکاک احتمال ایجاد خط و خش بر روی بدنه در زمان شستشو را به مقدار زیادی کاهش می­ دهد.

غلظت دهنده ها معمولا نقشی در کیفیت شامپو کارواش ندارند
و فقط باعث بهبود ظاهر شامپو کارواش می شوند،
البته ناگفته نماند که برخی از غلظت دهنده ها علاوه بر ایجاد غلظت به بهبود کیفیت شامپو کارواش نیز کمک می کنند. نگهدارنده ها فقط به منظور جلوگیری از فاسد شدن در شامپو کارواش به کار می ­روند. اما اگر به میزان زیاد در فرمولاسیون شامپو کارواش استفاده شوند ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوستی شوند. نوع عامل نگهدارنده نیز باید به گونه باشد که مطابق با استاندارد های بهداشتی تعیین شده توسط سازمان غذا و دارو باشد.

هگزا شیمی با استفاده از بهتزین مواد اولیه پاک کننده،
اقدام به تولید شامپو کارواش نموده است،
و در حال حاظر آماده ارائه آن به مصرف کنندگان و همکاران عزیز می باشد.

جهت خرید شامپو کارواش هگزا شیمی و دیگر محصولات و دریافت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *