واکس لاستیک هگزا
واکس لاستیک چیست؟
دسامبر 4, 2019
شامپو کارواش
شامپو کارواش چیست؟ 2022
دسامبر 17, 2019
Show all

واکس داشبورد خودرو چیست؟ 2022

واکس داشبورد

مقالات - واکس داشبورد

واکس داشبورد خودرو چیست؟ در پاسخ به این سوال کمی عقب تر میرویم و با پرسش یک سوال دیگر سعی میکنیم مفهومی کلی را بازگو کنیم. و آن سوال این است که انتظارات ما از یک خودروی تمیز و براق چیست ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم سلایق متفاوتی برای این موضوع وجود ندارد و تقریبا همه افراد دوست دارند خودرویی تمیز و بدون آلودگی و گرد و خاک و چربی و لکه بر روی بدنه و رنگ، داشته باشند. و مسلما علاوه بر ظاهر بیرونی خودرو داخل خودرو و داشبورد و سطوح داخلی درب ها و صندلی ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. شستشوی خودرو تا حد بسیار زیادی در زیبایی خودرو اثربخش است و همینطور لاستیک ها و براقیت آنها رازی شگفت انگیز در ایجاد جذابیت بیشتر خودرو است، ولی برای شخصی که دوست دارد از رانندگی با خودروی خود کمال لذت را ببرد مسلما اینها کافی نیست.

او دوست دارد درون خودرو نیز همانند ظاهر بیرونی آن براق و تمیز باشد و به این زودی ها از جلا نیوفتد. هگزاشیمی در مقاله قبل اطلاعاتی در مورد واکس لاستیک ارائه داد و قصد دارد در این مقاله به بررسی چرایی استفاده از واکس داشبرد بپردازد.

واکس داشبورد خودرو
قبل و بعد از استفاده از واکس داشبورد

واکس داشبورد خودرو چیست ؟

هنگاهی که شما خودروی تان را برای شستشو  سرویس، به کارواش می برید، پرسنل کارواش درون و بیرون خودرو را با شوینده ها و مواد نانو و یا هر نوع شوینده و شامپوی دیگری مورد شستشو قرار می دهند. پس از این مرحله که تمامی آلودگی ها از بین رفت نوبت به ایجاد براقیت خودرو می رسد. استفاده از انواع موادی به نام واکس برای ایجاد براقیت سطوح در تمامی کارواش ها امری عادی است ولی دلیل انجام این کار تنها محدود به ایجاد براقیت و جذابیت خودرو نیست. این مرحله از کار که بدون اغراق مهم ترین مرحله انجام کار است، به خاطر دو دلیل بسیار مهم انجام می گیرد.

دلایل واکس زدن به داشبورد و سطوح :

1 – ایجاد نرمی و جلوگیری از خشکی سطح

2 – جلوگیری از نفوذ نور و اشعه های مخرب موجود در نور خورشید و اثر گذاشتن آن بر روی سطوح

علاوه بر گرد و خاک ها و آلودگی های موود در هوا که باعث خشکی سطح داشبورد و … میشوند اشعه مضر UV   موجود در نور خورشید نیز باعث می شود در طولانی مدت سطح داشبورد که از هر سطح دیگری بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارد دچار خشگی و ترک خوردگی و شکستگی شود. استفاده از واکس ها بهترین روش برای جلوگیری از این اتفاق خواهد شد.

گروه صنعتی، تحقیقاتی هگزا شیمی به همت مهندسین و طراحان با تجربه خود موفق به ساخت یک محصول عالی و بسیار با کیفیت در زمینه واکس داشبورد شده است. استفاده از این محصول بسیار ساده و بسیار اثربخش می باشد. گروه هگزاشیمی کیفیت این محصول را به صورت صد در صدی تضمین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *