دستگاه قطعه شویی چیست؟ و نحوه استفاده از پودر قطعه شویی در آن

سیلیکون امولشن
درباره سیلیکون امولشن (قسمت 1)+لینک خرید
می 27, 2021
سود پرک
کاربردهای سود پرک 98 درصد
می 31, 2021
Show all

دستگاه قطعه شویی چیست؟ و نحوه استفاده از پودر قطعه شویی در آن

دستگاه قطعه شویی

در این مقاله سعی داریم تا دستگاه قطعه شویی و نحوه استفاده  صحیح از پودر قطعه شویی در دستگاه را برای شما همراهان هگزا شیمی بیان کنید. با ما همراه باشید…

ساختار کلی دستگاه قطعه شویی

قطعه شما تا حالا ماشین ظرفشویی را دیده اید و یا حتی ممکن است در منزل خود یک ماشین ظرفشویی داشته باشید. دستگاه قطعه شویی نیز همانند یک ماشین ظرفشویی عمل میکند و با اندکی تفاوت ساختاری شبیه به آن دارد. با این تفاوت که دستگاه قطعه شویی برای شستشوی قطعات موتور خودرو استفاده می شود و ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف.

اجزای اصلی  دستگاه قطع شویی به شرخ زیر است:

1-مخزن ذخیره آب و پمپ پاشش

2-مشعل

3- اتاقک اصلی و سینی نگهدارنده چرخان

4-دوش های پاشش آب

آب ابتدا در مخزن ذخیره دستگاه جمع شده و سپس به وسیله مشعل دمای آن بالا می رود دمای مناسب جهت شستشو در اغلب دستگاه و پودرهای قطعه شویی 80 درجه سانتیگراد می باشد. پمپ پاشش نیز در بالای مخزن آب قرار گرفته و آب و مواد حل شده در آن را از مخزن به دوش های پاشش دستگاه انتقال می دهدو این دوش ها آب را با فشار بر روی قطعات می پاشد.

مهمترین قسمت دستگاه اتاقک و سینی آن می باشد. دوش ها، سینی و قطعات همگی در اتاقک قرار می گیرند. اتاقک دارای درب کشویی نیز می باشد که هنگام شستشو بایستی بسته و هنگام خارج کردن قطعات باز می شود.

هنگامی که قطعات بر روی سینی قرار داده می شوند سینی شروع به چرخیدن می کند و دوش های پاشش که هم بالای سینی و هم روی سینی قرار دارند آب و مواد را با فشار بر روی قطعات ریخته و چربی و دوده را ار آن جدا می کند.

نحوه صحیح استفاده از پودر قطعه شویی و انتخاب پودر قطعه شویی مناسب

همواره از دستورالعمل توصیه شده توسط تولید کننده و یا فروشنده پودر قطعه شویی تبعیت کنید. مهمترین مساله در این قسمت دمای پیشنهادی توسط تولید کننده و میزان ترکیب مواد با آب است.

گرم کردن بیش از حد آب ممکن است باعث از بین رفتن ساختار موارد و سورفکتانت های داخل پودر شود و عملکرد را کاهش دهد و همنطور استفاده از دمای پایین نیز حل شدن چربی ها در آب را کاهش می دهد پس همواره سعی کنید از دمای مناسب استفاده کنید. اکثر پودرهای موجود در بازار ایران در دمای 80 درجه سانتیگراد عمل می کنند.

معمولا پودرها به نسبت 1به 100 با آب مخلوط می شوند. اما همواره این نسبت را از فروشنده بپرسید. استفاده مقادیر زیاد از پودر ممکن است باعث ایجاد خوردگی بر روی قطعات و یا حتی سیاه شدن قطعات آلومینیومی شود و همچنین ممکن است باعث ایجاد کف داخل دستگاه شود که نه تنها عملکرد شستشو را کاهش می دهد بلکه ممکن است باعث خسارت های زیادی از جمله آسیب به مشعل و پمپ دستگاه شود.

سعی کنید ابتدا پودر را در مقداری آب حل کنید و سپس به دستگاه اضافه کنید. اضافه کردن مستقیم پودر به داخل مخزن ممکن است موجب ته نشینی مواد شود و در چند شستشوی اول نتیجه مناسبی نگیرید.

ویژگی های یک پودر قطع شویی مناسب

1-پاک کنندگی بالا

2-عدم ایجاد خوردگی و سیاهی بر روی قطعات فلزی به ویژه آلومینیومی

3-عدم ایجاد کف

4-پایداری در دماهای بالا

5-حلالیت بالا در آب

6-ماندگاری بالا(امکان شستشوی قطعات بیشتر)

ویژگی های یک دستگاه قطعه شویی مناسب

1-استفاده از مشعل و پمپ پاشش قدرتمند

2- استفاده از آلیاژه های ضد خوردگی و سازگار با محیط قلیایی

3-استفاده از سنسور سنجش دما

4-ابعاد دستگاه باید به گونه ای باشد تا بهترین عملکرد شستشو حاصل شود

5-عایق کاری دقیقو محکم سیم های برق و اتصالات تابلو برق

پودر قطعه شویی هگزا

گروه مهندسی هگزا شیمی با تکه بر دانش و تجربه کارشناسان خود اقدام به تولید بهترین پودر قطعه شویی سازگار با قطعات خودرویی نموده است جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید این محصول اینجا کلیک کنید.

پودر قطعه شویی هگزا

پودر قطعه شویی هگزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *